Başhekim
14 Haziran 2024

 

O.jpg


Prof. Dr. Osman Hakan GÜNDÜZ


Özgeçmiş

Prof. Dr. Hakan Gündüz 1986 yılında girdiği Hacettepe Üniversitesi Tıp (İngilizce) Fakültesi'ni 1993 yılında bitirdi. Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi FTR Kliniği'nde 1993 1997 yılları arasında uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonra aynı klinikte Başasistan olarak görev yaptı. Ocak-Mart 1999 aylarında ABD Pittsburgh Üniversitesi İç Hastalıkları, Romatoloji Bölümü'nde gözlemci olarak Prof. Thomas A. Medsger, Jr. ile birlikte çalıştı. Askerlik görevini Bursa Asker Hastanesi'nde tamamladı. Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki Başasistanlık görevinde üç yıl kaldıktan sonra 2000 yılı Eylül ayında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı'nda Yardımcı Doçent Doktor olarak göreve başladı. 2004 yılında Doçent, 2010’da Profesör unvanını aldı.

2009-2010 yıllarında ABD Louisiana State University, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon bölümünde öğretim üyesi olarak görev yaptı. Aynı süre içinde Southern Louisiana Veterans Health Care System, Pain Clinic'te girişimsel algoloji alanında çalıştı. Türkiye'ye döndükten sonra girişimsel algoloji alanında çalışmalarını devam ettirdi. Uluslararası ve ulusal dergilerde çok sayıda makalesi, uluslararası ve ulusal toplantılarda düzenleme kurulu üyelikleri, konuşmalar, oturum başkanlıkları ile uluslararası ve ulusal kitaplarda bölümleri bulunmaktadır.

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon alanında Avrupa ve Türkiye Yeterlik Kurulu, Algoloji alanında Türkiye Yeterlik Kurulu belgesi bulunmaktadır. 3. Dönem TUKMOS Algoloji Komisyonu üyesidir. 2012 Ocak-2021 Ekim arasında Algoloji Bilim Dalı Başkanlığı, FTR Anabilim Dalı Başkanlığı, Marmara Üniversitesi Algoloji Programı Yöneticiliği yaptı. Ayrıca, Eylül 2014'de Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde profesör temsilcisi olarak Yönetim Kurulu ve Fakülte Kurulu üyesi oldu. 2015 Ocak ayında Başıbüyük'te bulunan Marmara Üniversitesi Hastanesi'nin Başhekimliği görevine atanmış ve bu hastane inşaatının tamamlanması sürecinde görev yapmıştır. 31 Temmuz 2017'de Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı görevine atandı; 2020 Eylül ayında dekanlık görevine 2. dönem olarak yeniden atandı. 19 Mart 2021'de Tıp Dekanlar Konseyi Yürütme Kurulu üyeliğine seçildi ve burada 2. Başkan olarak görev yaptı.

Prof. Dr. Osman Hakan Gündüz 25.10.2021 tarihinde Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesine Başhekim olarak atandı.