Çocuk Genetik Hastalıkları

Klinik Hakkında

Klinik Hakkında Tanıtıcı Bilgi;

Bölümümüzde, Prenatal dönemden 18 yaşa kadar, doğumsal anomaliler, kalıtsal ve genetik sendromlar, genetik yatkınlık sonucu oluşan hastalıkların tanı, takip ve tedavi aşamasında tol alınmaktadır. Dismofoloji, iskelet displazileri, bağ doku hastalıkları, lizozomal depo hastalıkları, genodermatozlar özellikle ilgilenilen konulardır. Hasta ailelerine özgün genetik Danışmanlık verilmekte ve Pranatal Tanı yönetiminde yardımcı olunmaktadır.
Kliniğimizde hastaya yönelik hizmetlerle birlikte, tıp öğrencilerine, pediatri uzmanlık öğrencilerine ve çocuk genetik hastalıkları yandal uzmanlık öğrencilerine eğitim verilmektedir. Bunun dışında ulusal veya uluslararası muhtelif araştırma projelerinde ve tezlerde yer alınmış, Literatüre insan genetiği alanında SCI de 130 civarında yayınla katkı sağlanmıştır.

Görevli Öğretim Üyesi;

Prof. Dr. H. Nursel ELÇİOĞLU (kuruluş 2000 > halen)

Kliniğimizde yandal uzmanlık eğitimini tamamlamış Çocuk Genetik Hastalıkları Uzmanları:

Gülsen AKAY
Yasemin KENDİR
Burcu YETER

Kliniğimizde Verilen Hizmetler;

Poliklinik hizmeti, Pendik yerleşkesi ana binamızda 1. Kat Çocuk Genetik Hastalıkları Polikliniği' nde verilmektedir. Yatan hastaya konsültan hizmeti; Çocuk Kliniği, Yenidoğan, Çocuk Yoğun Bakım ve diğer disiplinlere ait kliniklerde talep varlığında ilgili servislerde verilmektedir.

18 Mart 2022