T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Marmara Üniversitesi İstanbul Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Tüp Bebek Ünitesi


bebekkk(1).jpg

     Hastanemiz Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’na bağlı olan Tüp Bebek Merkezimiz dünya standartlarına uygun olarak yenilenip hizmete açılmıştır. Merkezimiz hastalarımızı psikolojik olarak rahat ettirecek biçimde ve hasta konforu ön planda tutularak tasarlanmıştır.
     Profesyonel kadromuz, Kadın Hastalıkları ve doğum uzmanları, Üroloji uzmanları, Embriyoloji uzmanları, Anestezi uzmanları , Tüp bebek hemşireleri, Androloji teknisyenleri ve diğer yardımcı personellerden oluşmaktadır. Uzman kadromuz ile Tüp bebek merkezimizde IUI(aşılama), IVF(tüp bebek), ICSI(mikroenjeksiyon) uygulamaları ile gebelik oluşturma; sperm, oosit ve embriyo dondurma işlemleri yapılmakta; TESA, TESE, MikroTESE yöntemleri ile erkek infertilitesi konusunda sorun yaşayan en zor hastalarda bile sperm elde etmek mümkün olmaktadır. Ayrıca gereken durumlarda Tıbbi Genetik Anabilim Dalı ve Endokrinoloji Bilim Dalı ile koordine çalışılabilmektedir.

     Hastalarımızın çocuk sahibi olma hayalini gerçekleştirmek temel amacımızdır. Bu amaçla hasta memnuniyetini göz önünde bulundurarak ‘hasta dostu hastane’ ve ‘kişiye özel tedavi’ yaklaşımlarıyla hizmet sunmaktayız.
 
 
 
Ekibimiz;
 
Prof. Dr. İsmail CİNEL (Hastane Yöneticisi/Mesul Müdür)
 
Prof. Dr. Begüm YILDIZHAN (ÜYTE Ünite Sorumlusu)
 
Prof. Dr. A. Tevfik YOLDEMİR
 
Doç. Dr. Gökçe ANIK İLHAN
 
Uzm. Dr. Ayşen SÜRMEN (ÜYTE Laboratuvar Sorumlusu)
 
Uzm. Dr. Güneş ÖZDOĞAN 
 
Prof. Dr. Haydar Kamil ÇAM (Üroloji Uzmanı)
 
Yrd. Doç. Dr. Pelin ÇORMAN DİNÇER (Anestezi Uzmanı)
 
Mehtap YILMAZLAR (Androloji Laboratuvar Teknikeri)
 
Ahmet KUZUCU  (Androloji Laboratuvar Teknikeri)

Elif ŞİMŞEK (ÜYTE Hemşiresi)

Hatice KAHRAMAN (ÜYTE Hemşiresi)